Siuntų gabenimas į Angliją mikorautobusais “šluosto nosis” kitiems vežėjams

January 20 2016
Siuntos-i-Anglija-ir-Lietuva

Kryptis “Lietuva Anglija” vis išlieka viena populiariausių tarp lietuvių, ieškančių geresnio gyvenimo svetur: vienų emigracijos stažas jau perkopęs dešimtmetį, kiti dar tik žengia pirmuosius žingsnius gerbūvio kūrimo link. Tai puikiai iliustruoja faktas, jog siuntos į Angliją Lietuvos logistikos sektoriuje užima kone didžiausią dalį. Klientai gali rinktis jam priimtiniausią siuntų pristatymo būdą. Rimtas konkurentas įvairioms pašto tarnyboms – firmos bei privatūs vežėjai, vykdantys siuntinių pervežimą mikroautobusais. Kuo klientams patrauklus šis variantas?

 

Lankstus siuntų paėmimas ir pristatymas.

Laukimas stovint eilėje pašto skyriuje (ypač prieš didžiąsias šventes), pareikalauja didžiulės kantrybės. Jei siunčiamas siuntinys daug sveria, reikia pagalvoti ir apie jo atgabenimą iki išsiuntimo vietos (kai kurios kurjerių tarnybos siuntas pasiima pačios, bet dėl aukštų kainų šią prabangą nedaugelis gali sau leisti). Jei siuntos į Angliją siunčiamos paštu, gavėjui dažniausiai tenka keliauti pačiam jų atsiimti į artimiausią skyrių. Siuntų pervežimu mikroautobusais užsiimantieji nuo šių rūpesčių išvaduoja tiek siuntėją, tiek gavėją. Paruoštas siuntinys paimamas tiesiai iš namų bet kuriame Lietuvos kampelyje ir įteikiamas į rankas adresatui nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos.

 

Nedideli apribojimai siuntų svoriui, gabaritams bei turiniui.

Pasidomėjus Lietuvos pašto paslaugs, akivaizdu, jog čia svarbu kiekvienas gramas bei centimetras. Šiek tiek viršijus leidžiamus parametrus, kaina gerokai ūgteli. Ne itin malonu, kai, atsistojus prie langelio, paaiškėja, jog teks rinktis:  išardyti pakuotę ir nuspręsti, ką iš siuntinio išiimti arba sumokėti gerokai daugiau nei planuota.Vežėjai mikroautobusais šiuo atveju gerokai lankstesni – galima vežti didesnio svorio bei masyvesnių gabaritų siuntinius. Aišku tai  (kaip ir pristatymo vieta Anglijoje) nulemia paslaugos kainą, tačiau leistinų normų ribos gerokai lankstesnės.

Mikroautubusan bus priimtos pačios įvairiausios siuntos į Angliją – pradedant kaimiškais mėsos gaminiais ir baigiant…pianinu. Aišku vežėjai yra įpareigoti laikytis tam tikrų siuntų turinio reikalavimo ir to prašo iš savo – jokių ginklų, šaudmenų, receptinių vaistų be kartu pridėto recepto, narkotinių medžiagų ar siuntoje įpakuotų cigarečių ir alhoholio. Šių taisyklių paisymas garantuoja, jog siuntinys Lietuva Angliją tikslą pasieks sėkmingai, o ne bus išdraskytas muitinėje, kartu išrašant baudą vežėjui už neleistinų daiktų gabenimą.

 

Greitas pristatymas.                                                                         

Mikroautobusai kryptimi Lietuva Anglija kursuoja itin dažnai. Neretai vežėjas siuntinį gali paimti tą pačią dieną po skambučio (šventiniu laikotarpiu terminai šiek tiek ilgesni, kadangi norinčiųjų siųsti skaičius išauga). Pristatymo greitis itins svarbu, kai siunčiami gendantys maisto produktai bei daiktai, kurie reikalingi skubiai.